07 marca 2022

DZIEŃ KOBIET W M-GCKIP

W sobotni wieczór 5 marca 2022 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku z okazji Dnia Kobiet ,odbył się koncert w wykonaniu zespołu ClaroNegro Clarinet Quartet. Podczas koncertu zespół w składzie Agnieszka Dąbrowska-Kras, Kinga Puścizna, Andrzej Ruciński, Konrad Szumański zaprezentowali następujące utwory :

Wolfgang Amadeusz Mozart- Rondo alla Turca,
arr. Harry Gee

Fryderyk Chopin- Trzy walce, arr. Florent Heau

Walc nr 3, op 34 nr 2,

Walc nr 9, op 69 nr 1,

Walc nr 13, op. 70 nr 3.

Fryderyk Chopin- Nokturn op. 20 cis-moll, arr. Ioan Dobrinescu

Fryderyk Chopin- Mazurek As-dur Op.59, nr 2

Carlos Gardel- Tango Por una Cabeza

P. Marquino- Cielo Andaluz, arr. Jose Angel Zahonero

Papuito D’Rivera- Vals Venezolano

Astor Piazzola- 3 tangos, arr Anibal Troilo

1. Contrabajeando

2. La misma pena

3. Adios nonino

Scott Joplin- New Rag

Zaprezentowane utwory , a także unikalne brzmienie kwartetu pozwoliły publiczności na wysłuchanie wspaniałego koncertu i pokazały ,że muzyka klasyczna potrafi być różnorodna i interesująca. Publiczność była zachwycona występem muzyków, dziękując im gromkimi brawami.

Dziękujemy za obecności wszystkim Paniom, a zespołowi za wspaniały pełen energii i pasji występ.

Korzystając z okazji życzymy Paniom nie tylko w dniu ich święta – zdrowia, radości i jak najwięcej spokoju w codzienny przezwyciężaniu i rozwiązywaniu różnych problemów życiowych.