28 lutego 2022

JAŚ I DRZEWO FASOLOWE

„Jaś i drzewo fasolowe”

W dniu 27 lutego 2022 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Jaś i drzewo fasolowe” w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART.

Niezwykle ciekawy i zabawny występ zabrał najmłodszych widzów w niezapomnianą podróż do świata baśni i bajek. Było to wspaniałe przedstawienie teatralno-muzyczne, zachęcające widzów do wspólnej zabawy. Niezwykła scenografia, piękna autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych. Spektakl zrealizowany został na podstawie angielskiej baśni. Tytułowy bohater – Jaś wyrusza na targ, aby sprzedać krowę, która jest jedynym źródłem dochodu. Tam w zamian za zwierzaka otrzymuje od zielarki ziarenka zaczarowanej fasoli. Wyrzucona przez mamę Jasia fasola zaczyna rosnąć aż do chmur. Zaciekawiony chłopiec wspina się na nią i tam spotyka go wiele przygód i przeżyć…

Humorystyczne dialogi sprawiły, że w czasie spektaklu dobrze bawiły się zarówno dzieci jak i dorośli. Przedstawienie uczy , że rodzina, miłość i zdrowie są ważniejsze niż bogactwo.

 

 

 

 

www.centrumkulturynowebrzesko.pl