25 marca 2024

KONKURS NA SERNIK  WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY 

KONKURS NA SERNIK WIELKANOCY ROZSTRZYGNIĘTY

 

W tegorocznym konkursie kulinarnym zorganizowanym przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku na ciasto wielkanocne dla Pań z KGW z terenu gminy Nowe Brzesko rywalizowało pięć stowarzyszeń. Tym razem przedmiotem konkursu był wielkanocny sernik, jeden z najpopularniejszych świątecznych wypieków. Do głównych celów konkursu należało: wymiana doświadczeń kulinarnych, aktywizacja społeczności lokalnej, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności Kół Gospodyń Wiejskich oraz promocja lokalnego tradycyjnego wypieku.

W konkursie wzięło udział pięć KGW: Koło Gospodyń Wiejskich Kuchary , Koło Gospodyń Wiejskich Szpitary, Koło Gospodyń Wiejskich Hebdów, Koło Gospodyń Wiejskich Pławowice oraz Koło Gospodyń Wiejskich Śmiłowice. Zadaniem Pań było przygotowanie sernika wielkanocnego. Ocena potraw odbyła się przez komisję konkursową w składzie: przewodnicząca komisji Barbara Ząbek – przedstawiciel MODR w Karniowicach, Teresa Boruta -Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierosławicach oraz Anna Maj-Skowrońska – Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku. Komisja konkursowa brała pod uwagę: ogólne cechy babki (smak, zapach, pulchność),oryginalność, estetyka i pomysłowość oraz elementy dekoracyjne związane z tradycją wielkanocną.

Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyborem zwycięzców. Po długich degustacjach i burzliwych naradach wskazała zwycięzców:

I miejsce - KGW Hebdów

II miejsce – KGW Szpitary

III miejsce – KGW Kuchary

Nagrody za udział w konkursie otrzymały panie z KGW Pławowice i KGW Śmiłowice. Tradycyjnie, po zakończeniu części konkursowej , odbyła się degustacja serników.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pasji, zaangażowania, kreatywności oraz ogromnego wkładu pracy w aranżacje przygotowanych ciast wielkanocnych.

 

 

 

 

www.centrumkulturynowebrzesko.pl