12 listopada 2019

WIECZORNICA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2019r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbyła się Wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości można było wysłuchać prelekcji dr Roberta Gajdy poświęconej 740-leciu lokacji Nowego Brzeska. Po zapoznaniu się z historią Nowego Brzeska miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego w ramach obchodów 740-lecia lokacji Nowego Brzeska, które wręczył Pan Burmistrz Gminy i Miasta Nowego Brzeska Krzysztof Madejski.

W kategorii pisemnej nagrody otrzymali:

I miejsce - Aleksandra Czajka klasa VIII Szkoła Podstawowa w Mniszowie,

Wyróżnienie: Nikodem Szydłowski klasa VII Szkoła Podstawowa w Mniszowie.

Kategoria plastyczno-techniczna:

I miejsce: Martyna Siwek klasa III- Szkoła Podstawowa w Mniszowie,

II miejsce: Karolina Tańcula klasa III -Szkoła Podstawowa w Mniszowie,

III miejsce: Wiktoria Fularska i Weronika Czajka klasa VI -Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku.

Wyróżnienia:

- Dominika Klasińska, Kinga Klasińska, Wiktoria Piksa, Nikola Bajorek- Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku,

- Bartosz Cywicki klasa V Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku,

- Liwia Kozioł, Zuzanna Ziarko klasa V Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku,

- Bartosz Mietła klasa V Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku,

- Damian Ptasznik klasa VI Szkoła Podstawowa w Sierosławicach,

- Krzysztof Sałata, Bartosz Tomczyk klasa V Szkoła Podstawowa w Nowym Brzesku,

- Gabriela Potyrała klasa VI Szkoła Podstawowa w Sierosławicach.

Na koniec spotkania zgromadzeni wysłuchali koncertu pieśni patriotycznej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku oraz Szkoły Podstawowej w Mniszowie.

Naszemu spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, te cudowne teksty pieśni wywołały w wielu sercach nostalgię. Młodzi artyści udowodnili, że w ich jakże młodych duszach już mocno tkwi nutka patriotyzmu. Dołożymy wszelkich starań, by z każdym rokiem coraz silniej ona brzmiała…