21 maja 2019

Przyjdź i zobacz jak wyglądało średniowieczne miasteczko! Świętujemy 740-lecie lokacji

miasta Nowe Brzesko

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowobrzeskiej serdecznie zaprasza na Dzień Dziecka w dniu 1 czerwca 2019 roku (sobota) od godz. 14.00, z okazji 740-lecia lokacji miasta Nowe Brzesko. Tego dnia zaplanowano liczne atrakcje dla osób w każdym wieku. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko Krzysztof Madejski.

Zaplanowano liczne atrakcje!!

Konkurs potraw średniowiecznych dla Stowarzyszeń i KGW z terenu LGD E.O. CENOMA (degustacja potraw!)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz o przesyłanie zgłoszeń na jedną z wybranych opcji:

• adres mailowy: mgckip@nowe-brzesko.pl,
  • poczta tradycyjna (data wpływu do siedziby Stowarzyszenia),
  • dostarczenie zgłoszenia do siedziby Stowarzyszenia.

Gra miejska - zgłoszenia do 30 maja 2019 r. Liczba miejsc ograniczona!

• REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ i zgody na udział w grze na stronie internetowej www.nowe-brzesko.pl

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem gry miejskiej oraz o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: mgckip@nowe-brzesko.pl

Średniowieczne miasteczko i stoiska rzemiosł dawnych

Zobacz jak wyglądało średniowieczne miasteczko:

• Stanowisko Młynopiekarnia
  • Warsztat czerpania papieru
  • Stanowisko powroźnika
  • Warsztat garncarski
  • Mennica średniowieczna
  • Stanowisko Kata
  • Stanowisko z uzbrojeniem
  • Plac walki na bezpieczne miecze
  • Zamek do burzenia
  • Stanowisko strzeleckie
  • Bieg rycerski

Inne atrakcje!!

• Warsztaty dla dzieci
  • Malowanie twarzy
  • Animacje dla dzieci
  • Degustacja miodów - Pasieka Adamek

Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, kontakt:

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nowobrzeskiej

ul. Piłsudskiego 17A, 32-120 Nowe Brzesko

tel. (12) 385-29-44, mail: mgckip@nowe-brzesko.pl, jacek_zawartka@wp.pl

Zadanie współfinansowane jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt.: „Zachowanie dziedzictwa lokalnego oraz promocja zasobów lokalnych, w tym produktów tradycyjnych, dziedzictwa kulturowego, historycznego, poprzez organizację imprez, wydarzeń kulturalnych oraz przedsięwzięć inwestycyjnych” realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ZAPROSZENIE NA 740-LECIE LOKACJI
MIASTA NOWE BRZESKO!